TRIAL ADVOCACY 1 SECTION ASSIGNMENTS
Spring 2001
 

MONDAY, 6:00 - 9:00 p.m. (555-071)

Dan Martin (LADR section), Daley Center Courtroom 1503
Arami, Kourosh
Stolfi, Andrew
Venci, Michelle
Woodward, Kathryn

Israel Desierto, Daley Center Courtroom 1501
Berger, Rachel
Besunder, Eric
Clayton, John
Dove, Nancy
Fenu, Mario
Goldberg, David
Kim, James
Mashiach, Esther
Montgomery, Christopher
Shpritz, Ryan
Strauss, Kenneth
Weiner, Jessica

Marcie Thorp, Daley Center Courtroom 1504
Bersson, Shawn
Caputo, Nicholas
Conen, Lauren
Feldman, Marc
Fuentes, Celso
Justic, Stacy
Loucks, Nicole
McClure, Anthony
Ohlquist, Melissa
Steil, Timothy
Zeid, Aaron

TUESDAY, 6:00 - 9:00 p.m. (555-072)

Patricia Sudendorf (LADR section), Daley Center Courtroom 1504
Albrecht, Erickson
Egan, Richard
Hughes, Michael
Kaliciak, Anna
McLeod, Peter
Smith, Raegan
Swallow, Ben

Lauretta Wolfson, Daley Center Courtroom 1503
Abramic, John
Brahler, Jennifer
Cheronis, Damon
Grant, Michael A.
Ivanelli, Jennifer
Nickel, Daniel
Ricker, Andrea
Topacio, Charmagne

Lori Lightfoot, Daley Center Courtroom 1505
Barger, Jeffrey
Burgan, Ray
Colbert, Rita
Griffin, Michael
Levin, Rebecca
Penner, Kimberly
Rosenthal, Dana

Sherry Lekrone, Daley Center Courtroom 1506
Berkley, David
Cavazos, Karen
Fish, Amanda
Hofbauer, Karl
Liss, Debra
Perez, Victor
Rustad, Zachary

SATURDAY, 9:00 - 12:00 noon (555-073)

David Erickson, Daley Center Courtroom 1503
Bahr, Robert
Fura, Shannon
Gradishar, Frank
Habermas, Regina
Kunkel, Cheryl
Meyers, Thomas
Stavrou, Tina
 


TRIAL ADVOCACY 2 SECTION ASSIGNMENTS
Spring 2001
 

MONDAY, 6:00 - 9:00 p.m. (558-071)

Demetrios Kottaras, Daley Center Courtroom 1506
Booker, Tiffany
Delrahim, Michael
Frank, Sara
Gehrman, Michelle
Gordon, Mitchell
Hoffenberg, Ian
Kronenberg, David
Matusinec, Colette
Paccagnini, Scott
Wilhelm, Degee

William Hibbler, U.S. Courthouse 1225
Cardona, Alissa
Floyd, Misti
Ganiere, Thomas
Goldsmith, Michael
Heintzelman, Caroline
Kenney, Erin
Latrace, Rick
Orlowicz, Heather
Stanley, Scott

John Murphy, Chicago-Kent Courtroom
Bouck, Michael
Fanning, David
Freeman, Christopher
Goldberg, Michael
Grant, Michael J.
Kelly, David
Lanzer, Alyson
Murphy, Beth
Rhiew, Margaret
Witter, Eric

TUESDAY, 6:00 - 9:00 p.m. (558-072)

Gilbert Grossi, Daley Center Courtroom 1510
Burzawa, Martin
Dunn, Nicole
Gansmann, Gregg
Gartner, Scott
Hiera, Scott
Jones, Pamela
Lubezny, Steven
Musselman, Charles
Seay, Stephanie
Turek, Mark

Robert Gevirtz, Chicago-Kent Courtroom
Christiansen, Amy
Feldman, Eric
Garcia, Diane
Grekstas, Kelly
Lencioni, Tracey
Metzger, Carlin
Piell, David
Silva, Rosa
Vertucci, Stephen
Weisberg, Amy
Wolfson, Jonah

SATURDAY, 9:00 - 12:00 noon (558-073)

Thomas Burnham, Daley Center Courtroom 1505
Antonsen Bayo, Julia
Buzzard, Nancy
Clayton, Michelle
Dial, Amy
Fink, Robert
Gardner, Jeffrey
Smith, Jaime
Vojta, Michael
Whiteside, Angela