TRIAL ADVOCACY 1 SECTION ASSIGNMENTS
Spring 2002
 

MONDAY, 6:00 - 9:00 p.m.

Dan Martin (LADR section, 555-051), Chicago-Kent Courtroom
Cohen, Barbara
Figiel, Lucas
Gleason, William
Goldberg, Darryl
Hughes, Christopher
Martin, Robert
Mayerfeld, Daniel
Serpico, Nicole

Israel Desierto (555-052), Daley Center Courtroom 3004
Dafnis, Argie
Deutsch, Abbey
Horvat, Timothy
Masters, Karl
Mirza, Fawzia
Penner, Kimberly
Sanchez, Efrain
Sigal, Michael
Ulleweit, Michael

Marcie Thorp (555-053), Daley Center Courtroom 3005
Dallas, Dimitra
Goldberg, Cynthia
Lurie, Dean
Meczyk, Susan
Pace, Randall
Rubin, Jennifer
Schroeder, Kara
Toppel, Jeffrey
Villarreal, Lynda

Neera Walsh (555-054), Daley Center Courtroom 3006
Darling, Stephany
Goldenson, Nathan
Maloney, Stacy
Merel, Jonathan
Paler-Amaya, Catherine
Ruscheinski, Paul
Shamim, Hena
Trivedi, Amit
Whetter, Jessica

TUESDAY, 6:00 - 9:00 p.m.

Sherry Lekrone (LADR section, 555-055), Daley Center Courtroom 3005
Abruzzi, Diana
Crawford, Rhonda
Dieterichs, Alison
Grimes, Samantha
Holbrook, Jeremy
Karaca, Jacob
Miller, Matthew W.
Steensland, Jennifer
Tomlinson, Michael
Warta, Jennifer

Patti Sudendorf (555-056), Daley Center Courtroom 3004
Auslander, Stewart
Brenner, Kevin
Collison, Muriel
Dorman, Staci
Gronvall, Elisabeth
Hilsmier, Maria
Iveljic, Mario
Kohn, Rebecca
Pearson, Keith
Rosana, Janine

Robert Milan (555-057), Daley Center Courtroom 3006
Berg, Randal
Briggs, Kristopher
Davey, Terrence
Elganzouri, Ahmed
Hales, Christopher
Hitt, Jenifer
Johnson, Christopher
McMahon, Brendan
Pinzur, Geri
Zneimer, Sofia

SATURDAY, 9:00 - 12:00 noon

Kenneth Fletcher (555-058), Daley Center Courtroom 3004
Ellis, Mark
Epton, Amy
Falls, Christine
Fraccaro, Kyle
Modestas, Saulius
Moshman, Diane

TRIAL ADVOCACY 2 SECTION ASSIGNMENTS
Spring 2002

MONDAY, 6:00 - 9:00 p.m.

Demetrios Kottaras (558-051), Daley Center Courtroom 3008
Conen, Lauren
Haynes, Robyn
Loucks, Nicole
Morgen, Nicole
Pacis, Valerie
Posey, Thomas
Rodgers, Kelly
Stalnaker, John
Ulijasz, Pamela

William Hibbler (558-052), Daley Center Courtroom 3009
Conlon, Patrick
Kaliciak, Anna
Montgomery, Christopher
Nihill, Burke
Papadopolos, Athanasios
Reed, Suyon
Shin, Edwin
Stewart, Paul
Williams, Carl

Lori Wolfson (558-053), Daley Center Courtroom 3010
Dawson, Blair
Krelina, Kate
Moore, Maya
Odom, Ginger
Paulsen, Daniel
Riekes, Ari
Shuman, Lindsay
Tichenor, Christopher
Yi, Ui Su

TUESDAY, 6:00 - 9:00 p.m.

Gilbert Grossi (558-054), Daley Center Courtroom 3008
Angres, Jeffrey
Barton, Julie
Crawford, Bradley
Gallagher, Sarah
Grant, Michael
Krumhorn, Allison
Lechter, Jessica
Miller, James
Strange, Anna
Taylor, Wade

Robert Gevirtz (558-055), Chicago-Kent Courtroom
Baker, Matthew
Brown, Tiffany
Djordjevic, Dragana
Gogan, Leslie
Greer, Hatton
Lawless, Craig
Levin, Woodrow
Stuart, Cheri
Wator, Dariusz

SATURDAY, 9:00 - 12:00 noon

David Erickson (558-056), Daley Center Courtroom 3005
Bejgiert, David
Egan, Richard
Jacobus, Harry
Palmer, Jared
Pigott, Andrew
Ryan, Jamie

Thomas Burnham (558-057), Daley Center Courtroom 3006
Cheronis, Damon
Fitzsimons, Brian
Mack, John
Pawlicki, Elizabeth
Rost, Kerry Toth
Wideikis, James